KAPELA

Jsme česko-slovenská kapela. Hrajeme rock řízlej punkrockem a rock&rollem. Zpíváme výhradně česky a slovensky. Aktuální sestava je kytara (lory), baskytara (macko), bicí (tom). Momentálně pracujeme na novém materiálu a brázdíme kluby po různých koutech republiky.
lory
Lory


  • kytara
  • zpěv
  • texty

macko
Macko


  • baskytara
  • zpěv

tom
Tom


  • bicí
  • texty

Trocha historie

2017

Přichází mírná kocovina a start není zrovna raketový. Hrajeme vesměs jen koncerty na které nás někdo pozve, vlastní nepořádáme. I tak ke konci roku evidujeme číslo zapadající do kapelního průměru posledních let :-). Za zmínku stojí vystoupení na festivalu Žižkovská Noc, kde jsme poprvé vystoupili "komorně" v kompletním složení. Tedy v obsazení kytara, baskytara, cajon. To se nám líbí a zařazujeme tuto variantu do svého portfolia služeb. Pravidelně zkoušíme, panuje pozitivní atmosféra. Po létě, ve druhé polovině roku přicházejí změny. Miro dostudoval a rozhodl se pro odchod z kapely. Téměř ve stejný čas je nám zakázáno hrát ve zkušebně a činnost kapely je tedy výrazně utlumena. Společně ještě dáváme na rychlo do kupy EP "Krása střídá nádheru". Čtyřpísňový sběratelský kousek o kterém se v souboru delší dobu šuškalo a kterým se utvrzujeme ve faktu, že jsme prostě nedocenění a cool :-). Na pozici baskytaristy se cca po dvou letech vrací Macko, který dříve drtil kytaru. Až do konce roku se řeší zkušebna a tak doma plníme šuplíky, odpočíváme od kapelní rutiny, sbíráme síly (rozuměj - neděláme nic :-D). Plány na slavnou kariéru suneme na rok 2018!

2016

V roce 2016 jsme natočili třípísňové EP "Kontakt s realitou". Tuto nahrávku jsme pojali jako "překlenovací", neboť kromě písně Tramvaják, která vznikla již v nové, tříčlenné sestavě se na ní objevují i písně Holka z FELu a Okenpíč. Obě pocházející z éry "ještě za Macka :-)". Ten si také na nahrávce s námi zazpíval. Kromě nahrávání odehráváme na kapelní poměry nadprůměrné množství koncertů a snažíme se hrát i dost mimo středobod vesmíru. Rozuměj mimo Prahu. Vše ale směřuje k hlavní události celého roku. K prosincové oslavě desátých narozenin. Ta se nemohla konat nikde jinde než na Strahovské Desítce. Až na Emreho dorazili všichni bývalí členové. Na pódiu se střídaly sestavy muzikantů tak jak ve své době hrávaly a celkově to byla povedená taškařice. Rok 2016 na jedničku.

2015

Po více než roce kapelu opouští Emre kvůli vlasteneckým povinnostem - k jeho nelibosti je povolán do Turecka na vojnu. Tzn. místo paličky šavlička a místo rajtky rajtky. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat.
Bohužel se z Prahy stěhuje i zakladatel a vrchní tvořitel kapely Macko. Rodičovské a manželské povinnosti ho vyhnaly kamsi do prdelákova pěstit chmel a vařit pivo, což z něj, doufáme, udělá aspoň našeho hlavního dodavatele tekutin.

Po krátkých, nezdravých úvahách, zda se ve dvoučlenném seskupení "Lory a Miro" nestanem konkurenty Duu Yamaha, jsme se rozhodli zkusit ukecat Tomáše Frýzu, aby se chopil bicích nastálo a pokračovat ve třech. Momentálně tedy upravujem a pilujem starý materiál a po dlouhé době chystáme i materiál nový.

2014

Na začátku roku jsme se rozloučili s mistrem bubnu Strapem, kterého nahradil po krátkém "konkurzu" turecký metronom Emre Ercan. Na krátké letní tour za Emreho, který musel dočasně mimo ČR, zaskočil kamarád Tomáš Frýza.

2013

Krom toho, že se Macko oženil, se nic zvláštního nestalo... Mimochodem právě na Mackově svatbě vzniklo zajímavé těleso "Choré Figury"

2012

Během roku proběhne několik "standardních" koncertů, nic moc významného se neděje až do srpna, kdy se konečně rozhoupeme k nahrání alba CHORÉ VZŤAHY, které oficiálně vypouštíme do světa v digitální podobě v říjnu. Album vzniklo ve studiu Mydlovary pod odborným dohledem a výhradním velitelem všech čudlíků, šavlí a točítek Jirky Kulicha Novotného. Pod nátlakem a s výhružkami všech možných druhů jsme k mikrofonu dostali i dnes již pouze řadového slovenskeho programátora Sola a největší moravskoslezkou hvězdu chrochtu Radima. S výsledkem jsme nadmíru spokojeni a již máme všichni v šupletích stolu v našich nezajímavých, obyčejných zaměstnáních připravené výpovědi a očekáváme střemhlavé vniknutí do kolotoče profesionálních, uznávaných a obdivovaných muzikantů!

2011

Napsali a nasvištili jsme nové skladby jako Tescobabka, Kolejbába, Sanitka, které jsme představili v první polovině roku při soutěži v Modré vopici. Soutěž, která se původně tvářila nevinně - po prvním kole jsme dokonce zvažovali, jestli ma cenu se plahočit s krabicema v tejdnu přes celou Prahu - se nakonec, zejména díky našim fandům, vydařila na výbornou a soutěž jsme vyhráli. O tom, že boj o slíbenou výhru finálovým večerem teprve začal už asi neni třeba se moc rozepisovat. Každopádně nakonec jsme nějakou cenu, za kterou jsme si mohli koupit zpěvovej aparát, obdrželi. Nahrávání vysněného alba se odkládá na neurčito. V druhý půlce roku se Solo rozhodl přesunout svou zadnici z Brna do Žiliny (zpátky ke kořenům) a dojíždění za aktivitama CHV se tak pro něj stává nerealný. Kapelu tak za pláče zbývajících členů, fanoušků a zejména věčně nadržených fanynek po pěti letech opouští. Na jeho post se již poněkolikáté, po trpkém zjištění faktu, že ani v zemi neomezenych omezencu uz ho nechtějí, vrací basový matador a kapelní rekordman v házení čela Miro.

2010

Kyko sa rozhodol odsťahovať do Belgicka a Miro odišiel do Spojených Štátov. Na začiatku roku 2010 teda v kapele ostáva iba zdravé jadro. Lory opúšťa bubny a berie do rúk gitaru. Takže kapela zúfalo zháňa bubeníka. Tých je pre krízu v Prahe nedostatok. To sa jej darí a Choré Vzťahy majú nového bubeníka a člena Strapa. Nove slozeni kapely je tedy: Lory - gitara, spev, Macko - gitara, spev, Solo - basa, spev, Strapo - bubny

2006 - 2010

Kapela Choré Vzťahy vznikla niekedy v roku 2006, keď slovo dalo slovo a v strahovských hudobniach začalo skúšať uskupenie študentov ČVUT. Po prvom koncerte, keď skončil v kapele prvý basák, sa zostava ustálila na piatich ľuďoch: Lory - bicie, gitary, spev, Macko - gitara, spev, Solo - basa, gitara, spev, Miro - basa, Kyko - gitara a spev V apríli 2009 nahrávame prvé demo. Spotrebovalo sa pri tom 40 lahváčov, pár kilo mäsa a celé sa to udialo u Sola na priváte. Celá nahrávacia technika bola požičaný mikrofón od Martina z kapely Standardní Kompot a tentoraz vlastný notebook, oboje neznámej značky. Pri nahrávaní nám pomohol Radim z kapely Insolent, ktorý aj hosťuje v nahrávke Stará Doma a spolu s Lorym výslednú podobu skladieb namixovali. Demo obsahuje šesť skladieb, Dole Kopcom, Stará Doma, Vyvolení, Hľadám, Lietadlo (Smeti), Pozér. Dva hity (Stará Doma a Dole Kopcom) zazneli v éteri rádia Rockzone 105,9. Všetky skladby je možné stiahnuť zo stránok Bandzone. Pre neustály pohyb niektorých členov kapely do zahraničia a späť bola drvivá väčšina zo štrnástich odohraných koncertov v štvorčlennej zostave. Vystupovali sme po pražských, prevážne strahovských putikách a zvládli sme aj tri festivaly - Rebecca Fest, Den Zavřených Dveří a Silicon Hill Open Wednesday.